Nasıl Başlayalım?

5 Adımda Okulunuzu Dönüştürün!

Öğretmenlerinizin ihtiyacı olan bilgi ve becerileri kazandırmaya bir adım yakınsınız!

Araştırma, değerlendirme ve geliştirmeyi her türlü eğitim programının ve projelerin merkezine alan Educat Akademi, Türkiye’nin ilk ve tek “okul merkezli araştırma, değerlendirme ve geliştirme” modelini kullanıyor.
Educat Akademi, öğretmenlerinizin ihtiyaçlarını bilimsel yöntemler kullanarak ücretsiz analiz eder. Üç seneye yayılacak mesleki gelişim programlarınızı, sizinle beraber hazırlar. Okulunuza özel, kurum kültürünüze uygun ve sizin belirleyeceğiniz şartlardaki iş birliği fırsatından yararlanmak için
Nasıl Başlayalım?

1. İhtiyaçları Belirle.

Öğretmenlerinin ilgi, istek ve ihtiyaçlarını Educat Akademi’nin alanında uzman araştırmacılar tarafından hazırlanan ön-anketini kullanarak bizimle paylaşın. Ön-anket sorularına verilen cevaplar, okul kültürü, öğretmen ilgileri ve öğrenci profilini daha iyi anlamanıza yardımcı olacak.

İhtiyaçları Belirle

2. Öneri Raporu Al

Toplanan veriler ışığında, Educat Akademi’nin sizin için hazırlayacağı raporu inceleyin. Bu raporda, öğretmenlerinizin güncel durumu, beklentileri ve her türlü ihtiyaçları sayısal ve sözel verilere eşliğinde sunulur. İnfografikler ve görsellerle okuyucu dostu raporunuz elinizde olacak.

Öneri Raporu Al

3. Eğitimleri Kurgula

Okulunuza özel, öğrenme ve öğretme kuramlarına uygun eğitim önerilerini görün. 3 seneye yayılacak mesleki gelişim planınızı Educat Akademi uzmanlarıyla kurgulayın. Akademisyenler ve deneyim eğitimciler, okulunuzu kuşatacak yeniliğin ilk adımını sizin için atacak.

Eğitimleri Kurgula

4. Değişime Tanıklık Et

Programların hayata geçtiğine şahit olun. Educat Akademi eğitmenleri okulunuza gelerek, değişimi başlatsın. Siz sadece vermiş olduğunuz akılcı kararın doğruluğuyla övünün.

Keşfet

5. Programların Etkisini ve Katma Değerini Gör

Educat Akademi araştırmacıları, kısa ve uzun vadeli araştırma-değerlendirme çalışmaları planlar ve uygular. Bu raporlard programların etkililiğini inceleyin. Her rapor hem süreci hem de ürünü değerlendirmenizi sağlayacak.

Programların Etkisini ve Katma Değerini Gör

Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Okul Gelişim Modeli’nde ayrıca, okulunuzun kendine has yapısı hesaba katılarak, uygulamakta olduğunuz program ve projelerin bilimsel yöntemlerle araştırılması ve değerlendirilmesi yapılır. Belirlenen değişkenlere göre toplanan nitel ve nicel veriler ışığında, proje ve programın etkisi ve durumu raporlanır. Size detaylı bir analiz sunulur. Böylece elinizde program ve projelerinizin etkinliğiyle ilgili kanıtlarınız olur.

Dene